Przejdź do głównej treści

Zwykłe zakupy. Niezwykły efekt.

Bezpieczna wysyłka
Darmowa dostawa od 249 zł
Przyjazna pomoc
Produkty w koszyku: 0. Zobacz szczegóły

Twój koszyk jest pusty

Przejdź do sekcji Opinie
Prószyński Media

Wąska ścieżka. Dlaczego odszedłem z Kościoła - Artur Nowak,Stanisław Obirek

Produkt dostępny

Bezpieczna płatność
14 dni na zwrot
Szybka wysyłka
Cena 53,79 zł
szt.
Zapytaj o produkt
Udostępnij

Opis

Rozmowa, którą prowadzi Artur Nowak ze Stanisławem Obirkiem, łączy wątki autobiograficzne z głęboką refleksją nad tym, co dzieje się przez ostatnie lata z polskim Kościołem. Czytając tę książkę, miałam wielką przyjemność i radość z obcowania z tak otwartym, szerokim i wolnym umysłem. Bardzo ich nam potrzeba w tych niespokojnych i pełnych chaosu czasach.

Olga Tokarczuk

Stanisław Obirek, jeden z niepokornych polskiego Kościoła, w szczerej rozmowie o swoim życiu prywatnym, ale także chłodnej, rzeczowej i krytycznej analizie polskiego katolicyzmu. Były jezuita opowiada o molestowaniu, życiu zakonnym, pontyfikacie Jana Pawła II, instytucji Kościoła, poszukiwaniach i rozczarowaniach.

Artur Nowak (ur. 1974) – adwokat, publicysta i pisarz, m.in. współautor wraz z profesorem Stanisławem Obirkiem bestsellerowych reportaży „Babilon. Kryminalna historia Kościoła”, „Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele”, „Skandaliści w sutannach” oraz „Antysemickie chrześcijaństwo”, a z filozofem Ireneuszem Ziemińskim książki „Chrześcijaństwo. Amoralna religia”. Napisał też „Kroniki opętanej” – powieść, w której przedstawił opartą na faktach historię nastolatki molestowanej przez egzorcystów. Jest również autorem reportażu „Adwokaci. Zraniony zapał”. Współautor podcastu „Kryminalna historia Kościoła”, nagrodzonego Bestsellerem Empiku za 2022 rok. Kolejny sezon tego podcastu otrzymał w roku 2023 nagrodę Best Audio. Od 2021 roku na kanale Sekielski Brothers Studio prowadzi autorski podcast „Wysłuchanie”.

Stanisław Obirek (ur. 1956) – antropolog, teolog, publicysta. Pracuje w Instytucie Ameryk i Europy Uniwersytetu Warszawskiego. Były jezuita – wyświęcony w 1983 roku, w 2005, po serii krytycznych ocen polskiego katolicyzmu i nałożeniu na niego nakazów milczenia, wystąpił ze stanu duchownego. Wydał m.in. „Polak katolik?” oraz „Umysł wyzwolony. W poszukiwaniu dojrzałego katolicyzmu”. Współautor z Arturem Nowakiem bestsellerowych reportaży: „Babilon. Kryminalna historia Kościoła”, „Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele”, „Skandaliści w sutannach” oraz „Antysemickie chrześcijaństwo”.


Książka „Wąska ścieżka. Dlaczego odszedłem z Kościoła" Artura Nowak,Stanisława Obirka, wydawnictwa Prószyński Media to pozycja z kategorii Wywiad rzeka.

Sklep dobrerzeczy.xyz co najmniej 50% zysku z każdego zamówienia przekazuje jako wsparcie do wybranej organizacji pożytku publicznego lub na wskazaną zbiórkę.

AutorArtur Nowak,Stanisław Obirek
WydawnictwoPrószyński Media
OprawaTwarda
Liczba stron426
Wymiary14,4 × 21,6 × 2,6 cm
Rok wydania2026
Data premiery2026-04-23
Wydanie1
RodzajKsiążka
ISBN978-83-8444-009-4
EAN9788384440094
Podmiot odpowiedzialnyPRÓSZYŃSKI MEDIA Sp. z o.o.
AdresRzymowskiego 28, 02-697 Warszawa, PL
E-mailkontakt@proszynskimedia.pl

Przejdź do pełnego opisu